تماس با ما: 77520025-021icon

عرضه انواع الکتروموتور | به همراه قیمت و مشخصات

Banner electric motor

الکتروموتور

الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور و یا Electric motor وسیله‌ایست که نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل میکند، یا به زبان ساده‌تر، الکتروموتور تولیدکننده نیروی محرک همه پمپ‌هاست و کارکردی برعکس ژنراتور دارد (ژنراتور نیروی مکانیکی را به نیروی الکتریکی تبدیل میکند).بطور کلی تقریبا تمامی الکتروموتورها با وارد کردن نیروی الکتریکی و ایجاد میدان مغناطیسی در قسمت سیم پیچ، موجب چرخش شفت میشوند (شفت همان محور اصلی الکتروموتور است که نیروی ایجاد شده را به پروانه‌ها منتقل کرده و در نهایت موجب پمپاژ سیال میشود) حال الکتروموتور هم میتواند با جریان مستقیم (DC) مانند باطری و رکتیفیر کار کنند، و هم میتوانند با برق متناوب (AC) مانند برق شهری، ژنراتور و موتوربرق نیز کار کنند.

 

عوامل مهم در انتخاب الکتروموتور

در انتخاب یک الکتروموتور عوامل بسیاری از جمله: نوع منبع تغذیه، ساختار داخلی، کاربری و نوع نیروی محرک خروجی مورد نیاز و… را باید در نظر گرفت. همچنین باید بدانید که نوع برق شما AC است یا DC، و اینکه احتیاج به الکتروموتوری تکفاز (220ولت) دارید، یا سه فاز (380ولت)؛

circular saw iconpower button icondrill icon

کاربرد الکتروموتور:

الکتروموتورها بسته به سایز و قدرتشان برای کاربریهای مختلفی طراحی و ساخته میشوند، اما میتوان بطور کلی گفت، مدلهای کوچکتر با ویژگی فنی متوسط را بیشتر برای مصارف صنعتی بکار میبرند و نوع‌های بزرگتر را در کاربریهایی که سطح کار به 100مگاوات هم میرسد، مانند کشتی‌های نیروی، استفاده میکنند.

  • فَن و پروانه‌های صنعتی
  • پمپ‌ها و دمنده‌ها
  • ماشین آلات
  • کاربری‌های خانگی
  • تجهیزات انرژی
  • دیسک درایوها

همچنین در کاربریهای خاص، مانند ترمز احیا، از الکتروموتورها برای کاربردی معکوس یعنی احیا و تولید انرژی مصرف شده نیز استفاده میکنند.

انواع الکتروموتور:

تقریبا میشود گفت چیزی به اسم انواع الکتروموتور نداریم، و الکتروموتورها بسته به ابعاد و مشخصات فنی برای کاربریهای مختلفی طراحی و تولید میشوند که این خود محدوده بسیار وسیعی از مدلها با ویژگیهای متفاوت است. اما بطور عمومی الکتروموتورها میتوانند خاردار و یا بدون خار باشند، وهمچنین سیستم خنک کننده آنها میتواند هوا یا سیال باشد.

 

(لطفا برای دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی با مشاورین ما تماس بگیرید. خدمت به شما وظیفه ماست)