شماره تماس: ۳۳۹۰۰۱۲۵-۰۲۱icon

عرضه انواع کارواش خانگی و صنعتی | به همراه قیمت و مشخصات

Banner washer

انتخاب براساس برندهای محبوب

برند برتولینی

کارواش ایتالیایی برتولینی

برند استریم

کارواش چینی استریم

دستگاه کارواش

اگر شما هم از سابیدن‌های بی پایان و سرو کله زدن با مواد شوینده پردردسر خسته شده‌اید، قطعا بهترین انتخاب برای شما یک دستگاه کارواش است!
امروزه خیلی از افراد دیگر برای تمیزکاری‌های روزمره خود نیز از دستگاه‌های کارواش استفاده میکنند، دستگاهی که به کمک موتور جت خود فشاری حدود 1500 تا 3000 PSI تولید میکند و برای تمیزکردن حیاط، محوطه، ماشین، مبلمان باغی، دستگاه گریل و هر سطحی که بیرون از خانه باشد فوق العاده است.

کارواش چیست؟

شاید برایتان زیاد پیش آمده باشد که جدای از سعی بسیار، بعضی از کثیفی‌ها به سادگی پاک نمیشوند و هرقدر هم تلاش کنید آن لکه هنوز درجای خود باقی مانده است! که در این شرایط یک دستگاه کارواش خانگی به یاری ما می آید و کارها را برای ما آسان و سرگرم کننده میکند!
این دستگاه با مجهز شدن به یک پمپ، آب را، حال چه سرد چه گرم، با فشار خیلی زیادی در یک جهت خاص خارج میکند و آب خارج شده با فشار قوی حتی سمج‌ترین کثیفی‌ها را جدا کرده و از بین میبرد و از آنجایی که تنها از آب استفاده میکند به سطوح سخت آسیب نمیرساند و باعث خرابی نمیشود.
اما چطور دستگاه کارواش تنها با آب میتواند همه چیز را تمیز کند؟ شاید این سوال عجیب باشد، اما پشت آن یک دلیل علمی وجود دارد و آن ماهیت مولکول‌های آب است؛ همانطور که اکثریت میدانیم مولکول‌های آب دارای خاصبت قطبی هستند و یک سر آن بار مثبت و سر دیگرش بار منفی دارد، پس طبعا علاقه دارند که به اجسام با بار مخالف بچسبند و جهت گیری کنند. برای همین هم ترکیبات صابونی و شوینده‌ها با شکستن چربی‌ها به آب کمک میکنند که راحتتر به کثیفی‌ها بچسبد و آنها را با خود بشوید.
نکته: با اینکه کارواش ها تنها از آب استفاده میکنند اما بدلیل فشار تولیدی خیلی بالا ممکن است باعث فرو رفتن، خراش، و یا پریدن رنگ میشوند! توصیه میکنیم پیش از شروع کار خود کارواش را روی بخشی از سطح موردنظر که دید ندارد امتحان کنید و اگر مشکلی وجود نداشت کل سطح را با آن بشویید.

اجزای تشکیل دهنده کارواش خانگی:

کارواش ها برخلاف صدای تولیدیشان، دستگاه‌هایی تقریبا ساده هستند که تنها آب را با قدرت زیاد پمپاژ میکنند! یک کارواش آب را از شیر آب خروجی میگیرد، به کمک الکتروموتور خود، پمپ را به گردش در میاورد، و پمپ، آب را با فشار زیاد از نازل سر تفنگی خارج میکند که این نازل‌ها بسته به نوع کاربری و هدف مورد نظر میتوانند متفاوت باشند. (مطالعه مطلب انواع نازل کارواش و کاربری هریک)

 • ورودی آب: یک شلنگ که کارواش را به شیر آب وصل میکند. عموما سر راه این شلنگ یک فیلتر قرار داده میشود تا از ورود ناخالصی و مواد جامد به دستگاه کارواش جلوگیری کند. زیرا این مواد جامد معلق کوچک و به ظاهر بی آزار، اگر وارد سیستم شوند با فشار بالای کارواش با سرعت زیادی به سمت سطوحی که قصد تمیز کردنشان را دارید پرتاب شده و سبب تخریب و خراش دیدن آن میشوند.
 • الکتروموتور یا موتور گازی: اکثر دستگاه‌های کارواش خانگی کوچک با برق شهری کار میکنند اما مدل‌های بزرگتر و صنعتی عموما با موتورهای گازی کار میکنند. که هر دوی آنها برای ایجاد نیروی مورد نیاز برای به گردش درآوردن پمپ و افزایش فشار آب بکار میروند.
 • پمپ آب: پمپ در واقع قلب دستگاه کارواش است! زمانی که موتور روشن میشود پمپ را به گردش در می‌آورد، و پمپ شروع به کشیدن آب به درون محفظه خود کرده و سپس آن را با فشار بیشتری به بیرون میراند. خب است بدانید پمپی که برای کارواش استفاده میشود عموما از نوع جتی (و یا پیستونی) بوده که میتواند جریانی بین 4 تا 8 لیتر بر دقیقه ایجاد کند.
 • شلنگ فشارقوی: این همان لوله‌ای است که کارواش را به دسته‌ی تمیزکننده وصل میکند. در ساخت این شلنگ از توری فلزی استفاده شده است که بین دو تا چند لایه پلاستیک فشرده قرار گرفته است تا بتواند بخوبی فشار بالای ایجاد شده توسط پمپ را تحمل کند.
  نکته: توجه فرمایید که مهم است از شلنگی استفاده کنید که تحمل فشارش از فشار تولیدی پمپ کارواش شما بیشتر باشد، اگر کارواشی که خریداری کردید همراه با شلنگ فشارقوی بود که هیچ! اما اگر نیاز بود خودتان آن را تهیه کنید، در نظر داشته باشید که ضریب تحمل فشار شلنگ باید 300درصد بیشتر از فشار تولیدی کارواش باشد، بدین گونه که اگر کارواش شما 2000 psi فشار تولید میکند سطح تحمل شلنگ باید 6000 psi باشد.
 • ابزار تمیزکردن: بسته به اینکه چه سطحی را میخواهید تمیز کنید، سر تمیزکننده کارواش میتواند متفاوت باشد؛ میتواند یک سر تفنگی ساده (که همان شیرآبی ست که با فشار دادن دسته آب را آزاد میکند)، یا یک اسپری چرخان، و یا یک برس چرخنده برای سابیدن سطوح مورد نظر باشد.
 • سایر موارد: بعضی از کارواش‌ها همراه با ویژگی‌های دیگری همراه میشوند. همانطور که میدانید آب و برق ترکیب خوبی نیستند برای همین بسیاری از این دستگاه‌ها، با یک جریان شکن همراه میشوند که درون سیستم برق رسانی دستگاه قرار داده میشود و شما را از حوادث برقی محافظت میکند.

میشود گفت همه کارواش‌ها به یک نوع کار میکنند و عملکرد همه آنها یکی است اما خب مسلما نمونه‌های گران‌تر آن میتوانند فشارهای بالاتری ایجاد کنند و قدرت تمیزکنندگی بهتری ارائه دهند.

اجزای درون دستگاه کارواش:

عکسی که میبینید یک نسخه بسیار ساده شده از کارواش است؛ بطور کلی کارواش‌های امروزی اجزای پیچیده زیادی دارند مثلا به جای یک پمپ از دو تا چند پمپ تشکیل شده‌اند، و دیگر به سادگی که تصور میرفت نیستند، مثلا در مدل‌های امروزی تمام قسمت‌هایی که با آب سروکار دارند کاملا ایزوله شده‌اند تا از بخش‌های الکتریکی کاملا مجزا باشند و خطرات اتصالی و برق گرفتگی را به حداقل ممکن برسانند.
حال همانگونه که در عکس میبینید، بخش‌های اصلی کارواش بصورت رنگی جدا شده‌اند تا تفکیک آنها برای شما راحتتر باشد و این بخش‎ها عبارتند از:

  1. رنگ زرد: محفظه اصلی و بدنه کارواش
  1. رنگ قرمز: الکتروموتور
  1. رنگ صومه‌ای: فویل پلاستیکی ایزوله
  1. شفت مرکزی (منتقل کننده نیروی الکتروموتور به پمپ)
  1. رنگ خاکستری: پمپ آب؛ با چرخش موتور پمپ شروع به حرکت بصورت جلو و عقب میکند تا بتواند آب را با فشار بیشتری پمپاژ کند، حال در بسیاری از مدل‌ها چند پمپ قرار داده شده است که در اینجا برای سادگی تنها یکی از آنها مشخص شده است.
  1. رنگ نارنجی: پیستون پمپ، جایی که آب وارد و با فشار به بیرون پمپاژ میشود.
  1. رنگ آبی: لوله آب جهت مکش و پمپاژ آب به داخل و خارج دستگاه.

اجزای درون دستگاه کارواش

عملکرد کارواش: یک کارواش چگونه کار میکند؟

1: با روشن کردن کارواش الکتروموتور روشن شده و دستگاه شروع به کار میکند.
2: آب سرد از طریق شیرآب و توسط یک شلنگ فیلتر شده و وارد دستگاه میشود.
3: اکتروموتور یا موتور دیزلی پمپ را به گردش در میاورد و سبب گردش آب در دستگاه میشود. (در بعضی از کارواش‌ها آب در یک محفظه ایزوله به دور موتور میچرخد که اینکار سبب خنک شدن موتور و کاهش صدای تولیدی میشود)
4: موتور از طریق حرکت دادن یک صفحه گردان، سبب بالا و پایین رفتن پیستون‌ها میشود.
5 و 6: با حرکت پیستون‌ها نیروی مکش لازم جهت کشیدن آب به محفظه ایجاد میشود.
7: و با بالا رفتن دوباره پیستون فشار کافی برای بیرون راندن آب ایجاد میشود که آب را به بیرون میراند.
8 و 10: مواد شوینده از طریق یک شیلنگ به محفظه تزریق میشود و با آب مخلوط میگردد. (برخی از کارواش‌ها در این مرحله آب را حرارت هم میدهند و به دمایی بین 50 تا 70 درجه سانتی گراد میرساند)
9: در نهایت پمپ مخلوط آب را (چه از نوع سرد چه گرم) با فشار زیاد به سمت شیلنگ خروجی هدایت میکند که وجود یک نازل با منفذ ریز به افزایش فشار آب کمک میکند. این افزایش فشار نه تنها به تمیزکردن کمک بزرگی میکند بلکه مصرف آب را نیز تا 80 درصد کاهش میدهد.

عملکرد کارواش

معایب کارواش‌های خانگی:

کارواش‌ها واقعا میتوانند سطوح را بخوبی تمیز کنند ولی یک سری مشکلات هم دارند:

 • آب بسیار زیادی مصرف میکنند! (معمولا چیزی بین 4 تا 8 لیتر آب در دقیقه)، و برای همین اگر نمیخواهید سیلاب راه بیندازید شما به یک راهکار برای تخلیه آب نیاز دارید.
 • سروصدای زیادی دارند! کارواش‌های خانگی صدایی حدود 75 تا 90 dBA ایجاد میکنند که این میتواند برای خیلی‌ها آزاردهنده باشد.
 • میتوانند هرچیزی که اطرافشان باشد، حتی خودتان را، بسیار کثیف کنند! خیلی دقت کنید که به چه جهتی دارید فشارآب را هدایت میکنید زیرا اگر جریان کارواش جهت خاصی نداشته باشد، همه کثیفی‌های جدا شده را به اطراف پرتاب میکند! پس اگر میخواهید تمیزکاری‌های بعدش را به حداقل برسانید، اتصالات مناسب را خریداری کنید و سعی کنید از لباس‌ها و چکمه‌های ضدآب استفاده کنید.
 • با اینکه این دستگاه‌ها بسیار با دقت طراحی و تولید شده‌اند و قسمت‌های الکتریکی آن کاملا ایزوله شده‌اند، اما باز هم هرجایی که آب و الکتریسیته باشد خطر نیز وجود دارد، پس سعی کنید نهایت ایمنی را بکار بگیرید مگر اینکه از موتور دیزلی استفاده میکنید.

 

دیگر مطالب مفید در رابطه با کارواش ها:

 • انواع نازل کارواش و کاربری هریک!
 • کارواش با الکتروموتور یا موتور دیزلی؟ کدام بهتر است؟
 • بهترین کارواش های خانگی به همراه نقد و مقایسه!
 • آموزش کار با دستگاه کارواش و نحوه صحیح تمیزکردن با آن!