تماس با ما: 77520025-021icon

عرضه انواع پمپ شناور | به همراه قیمت و مشخصات

Banner deep well pump

همه چیز درباره پمپ شناور

پمپ شناور چیست؟

پمپ شناور نوعی پمپ کفکش است که پروانه‌های آن بصورت طبقاتی قرار گرفته‌اند و بدلیل طراحی خاص آن یعنی قرار گرفتن ورودی و خروجی در یک راستا و بصورت عمودی، حجم بسیار کمی را اشغال میکند و برای استخراج آب از چاه‌های باریک و عمیق بسیار ایده‌آل است.

پمپ شناور تنها برای انتقال آب تمیز و آشامیدنی ساخته شده‌است و قادر به پمپاژ سیالات همراه با ناخالصی نیست. اما برای آبهای شور از شناورهای پروانه برنجی / استینلس استیل استفاده میکنند که در برابر شوری مقاوم اند و میتوانند عملکردی طولانی را تضمین کنند.

کاربرد پمپ شناور:

 • آبکشی از چاه‌ها، مخازن و تانکرها
 • برداشت آب از چشمه‌ها، رودخانه‌ها، دریا و دریاچه‌ها
 • تامین آب در سیستمهای آبپاشی، آبیاری و تقویت فشار
 • آبکشی از چاه‌های باریک با قطر دهانه کم
 • آبکشی از چاه‌های عمیق و تخلیه آب معادن
 • با پروانه پلی کربنات مناسب برای تولیدات موادغذایی

 

نکات مهم در انتخاب پمپ شناور:

 • قطر دهانه چاه: در زمانی که میخواهید برای چاهی با قطر دهانه باریک شناور تهیه کنید، دانستن اندازه دهانه بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید قطر شناور از دهانه چاه باید کمتر باشد، بعنوان مثال اگر برای یک چاه 5 اینچی میخواهید شناور بخرید شناورهای 4اینچی گزینه خوبی برای شما هستند.
 • میزان آبدهی مورد نیاز: یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب شناور آبدهی آن است. مهم است قبل از انتخاب پمپ از نیاز خود آگاهی کامل داشته باشید و بدانید چه میزان آبدهی برای کار شما کافی و مناسب است.
 • ارتفاع مورد نیاز: عامل مهم دیگر میزان ارتفاع است. ولی باید در نظر داشته باشید که آبدهی در حداکثر ارتفاع یک پمپ به نزدیکی صفر میرسد و باید پمپی را انتخاب کنید که حداکثر ارتفاعش از ارتفاعی که نیاز دارید آب پمپاژ شود بیشتر باشد.
 • نوع سیال: این عامل کاملا به نوع سیالی که قصد دارید با شناور پمپاژ کنید بستگی دارد. بعنوان مثال اگر بخواهید آب شور را پمپاژ کنید جنس پروانه باید استینلس استیل یا برنجی باشد و یا اگر بخواهید از شناور در مصارف غذایی مانند انتقال شیر استفاده کنید جنس پروانه باید پلی کربنات یا ترکیبات مشابه باشد که برای تولیدات مواد غذایی سمی نباشد.

انواع شناور:

 1. پمپ شناور شفت غلافی

  : در صورتی که سیال خاصیت روان کنندگی کافی را داشته باشد میتوان شفت را در تماس با سیال قرار داد، اما در شرایطی که سیال روان کنندگی نداشته باشد باید با یک غلاف / محفظه، شفت را از سیال جدا کرد و محفظه را با روان کننده مناسب پُر کرد.

 2. پمپ شناور جریان محور / شناور ملخی

  : در این مدل پمپها سیال موازی شفت (محور پمپ) وارد پمپ میشود و بطور موازی آن با کمک نیروی پرتابی که پره‌های پروانه ایجاد میکند به بیرون رانده میشود. شناور جریان محوری برای کاربریهایی که نیاز به دبی زیاد در ارتفاع کم است طراحی شده‌اند.

 3. الکتروپمپ شناور

  : در این نوع شناور، الکتروموتور با پمپ کوپل شده است و درون چاه قرار میگیرد. در این حالت آب داخل الکتروموتور را پُر میکند و علاوه بر روانکاری یاتاقانها، کار خنک کردن حرارت سیم‌پیچ را نیز انجام میدهد.

 

مطالب مرتبط: